Domů / Novinky / Lepení obklad na obklad - rekonstrukce koupelny
Výrobci
Anketa
Jak jste se o nás dozvěděli? co Vás přivedlo na náš web?
51 % (108)
18 % (37)
14 % (30)
17 % (35)

Celkem hlasovalo: 210
OpenID
Odběr novinek

Lepení obklad na obklad - rekonstrukce koupelny

Ceramic-service.cz - Lepení obklad na obklad - rekonstrukce koupelny - dlažba odklady   

Stávající obklady a dlažba

Lepení obklad na obklad - rekonstrukce

V případech, kdy jsou prováděny rekonstrukce stávajících objektů, často stojíme před problémem lepení nových obkladů a dlažby na stávající. Nejjednodušším řešením je nalepit obklad přímo na obklad bez osekání a likvidace starých obkladů. Toto řešení je však použitelné pouze v interiéru.

Příprava podkladu

Povrch stávajících obkladů a dlažby očistěte případně odmastěte, odstraňte a odsajte prach. Na očištěný podklad naneste neředěný speciální základní nátěr Ceresit CN 94 a nechte min. 4 hodiny zaschnout. Alternativa: Kontaktní penetrace Ceresit CT 19 vhodná pro interiér i exteriér.

Lepení dlažby

Flexibilní lepicí malta CM 17 SuperFlex. Alternativa: Flexibilní lepicí malty Ceresit CM 16, CM 17 Stop Dust pro zvýšená zatížení nebo Ceresit CM 12 Elastic pro nízká zatížení. Zpracovávejte metodou tenkovrstvého lepení. Při lepení epoxidovým lepidlem Ceresit CM 74 není nutno používat penetraci.

Spárování

Pro spárování použijte spárovací hmotu Ceresit CE 40 Aquastatic. Alternativa: Ceresit CE 33 Super, v případě spár do 8 mm, pro široké spáry Ceresit CE 35 Super případně Ceresit CE 43 Grand'Elit. Při podlahovém vytápění je nejvhodněší spárovací hmota Ceresit CE 43 Grand'Elit.

Dilatační a montážní spáry

Dilatační, stykové a montážní spáry vyplňte PE těsnicím provazcem a utěsněte sanitárním silikonem Ceresit CS 25.